Αρχική Αθλητικά 3ος Ημιμαραθώνιος Αθήνας

3ος Ημιμαραθώνιος Αθήνας

Αthens hlf Narathon 2014Ο Μιχάλης Παρμάκης ήταν ο νικητής στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ημιμαραθωνίου που καλύπτει απόσταση 21097,5 χλμ., αλλά και της γενικής κατάταξης.

Ο αθλητής του ΜΕΑΣ Τρίτων Θεσσαλονίκης διένυσε την απόσταση σε 1.09.55 και άφησε δεύτερο τον Γιώργο Καραβίδα με 1.10.33 και τρίτο τον Γιώργο Μίνο με 1.12.26.

Η Μάγδα Γαζέα μετά τη νίκη της στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Μαραθωνίου επικράτησε και στον Ημιμαραθώνιο με 1.22.09. Δεύτερη της κούρσας ήταν η Παναγιώτα Βλαχάκη με 1.22.27 και τρίτη η Ντενίζ Δημάκη με 1.22.55.

Το σημείο εκκίνησης και τερματισμού στήθηκε μπροστά από τη Βουλή στο Σύνταγμα. Οι πρώτοι δρομείς άρχισαν να τρέχουν λίγο μετά τις 08.00 το πρωί.